Některé sci-fi knihy jsou natolik laciné, že je po přečtení pár stránek odhodí i naprostý laik. Knihy doporučené v tomto článku by měly být zárukou kvalitní sci-fi zábavy. A to hlavně proto, že je doporučují ti nejchytřejší a nejbystřejší lidé ve svých oborech.
Fyzik Sean Carroll si potrpí na dobrých sci-fi knihách.
Zdroj: Oneworld Publications.
To, co čtou obyčejní lidé, se můžete dočíst na každém kroku a také se to dá velice snadno vysledovat pomocí žebříčků prodejnosti knih. Zajímalo vás ale někdy, jaké knihy čtou ti, jejichž IQ sahá do nadprůměru? Možná právě proto američtí vědci poskytli několik tipů na své oblíbené knihy z žánru fantasy a sci-fi. A tady jsou.
Dr. Max Tegmark, kosmolog a profesor fyziky na MIT, doporučuje knihu Grega Egana Město permutací. Ta si ho získala svým ultimátním popisem reality a dokonce ho inspirovala v jeho vlastní práci. Slavnou bioložku zabývající se primáty, Jane Goodallovou, zase v dětství inspirovaly dvě knihy. Příběhy doktora Dolittla a Tarzan. Obě knihy posloužily jako inspirace k tomu, aby se pokusila porozumět zvířatům a také díky nim odcestovala za svou expedicí do Afriky.
Jane Goodall je proslulou primátoložkou
Zdroj: Biography.com
Teoretického fyzika Seana Carrola zase chytila barvitá představivost Roberta Forwarda v jeho Dračím vejci. Je to příběh o životě na neutronové hvězdě, což nás má prý poučit, že občas se život projeví v úplně jiné formě, než bychom čekali. Astrofyzik Mario Livio byl odmala fascinován romány Julese Vernea. Obdivoval Cestu kolem světa za 80 dní, Cestu do středu Země a Dvacet tisíc mil pod mořem.
Dr. Seth Shostak nedá dopustit na povídku Golem XIV od Stanislawa Lema. A to hlavně kvůli způsobu, jakým v osmdesátých letech vykreslil mimozemšťany. Ne jako šedé mužíčky, ale jako chladné stroje.
Které sci-fi knihy máte v oblibě vy? Shodujete se s názory amerických vědců?